Top 5 kawiarni w Pradze 1

Każdy ma inne odczucia co do smaków, a jeśli chodzi o kawę – bywamy bardzo wrażliwi. Z tego powodu warto czasem się wstrzymać i nie wypić jej w ogóle, niż bezcześcić ten wspaniały rytuał. 
Praga posiada bardzo szeroki repertuar kawiarniany, dlatego krok po kroku postaram się przedstawić miejsca najbardziej godne uwagi. 

1EMA Espresso Bar 
Ta kawiarnia jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o walory smakowe, oni na prawdę rozumieją cały proces od wypalania ziarna, do podania kawy.  Najwybredniejsze kubki smakowe powinny być zadowolone po wizycie w tym miejscu. 
Jest to jeden z czterech punktów prague.coffee, gdy zbierasz pieczątki co siódmą kawę dostajesz gratis. Obsługa wspaniała, dużo miejsca do siedzenia i jeszcze raz to powiem PYSZNA KAWA. Czemu jeszcze Ci tam nie było? 

Jak tu trafić? 
EMA espresso bar  Na Florenci 1420/3, 110 00 Nové Město

2. Little break
Miejsce z duszą, urocze dekoracje, artystyczny chaos, bardzo kreatywny misz-masz, do tego przemiła obsługa (co w Pradze mało kiedy się zdarza). Polecam KANPAKI oraz KAWĘ 🙂 
Zabieram tam moich prywatnych turystów, gdy zwiedzamy dzielnice żydowską, po przyjęciu sporej dawki wiedzy i wszystkich „ochach” i „achach” zachwyconych wędrowców,  to bardzo dobre miejsce na regeneracje. 

Jak tu trafić? 
Little break  U Sv. Ducha 9/3, 110 00 Josefov, Praha 1

3. Sicily cafe 
To miejsce jest idealne, aby się ogrzać w zimie, schłodzić latem, napić dobrej kawy lub grzanego wina. 
Posiadają bardzo dobre manu, w ofercie lunchowej zawsze znajdziesz coś zdrowego do przekąszenia, naleśnik na śniadanie albo świeże ciasto w ciągu dnia. Na lunch zazwyczaj trzeba robić rezerwacje. 

Jak tu trafić?
Sicily cafe  Senovážné nám. 994/2, 110 00 Nové Město

4. onesip coffee
To klasyczna hipsteriada, kawa i czekolada. 
Jest na trasie równie klasycznej trasy zwiedzania Pragi, idealne miejsce, aby złapać „espresso to go”,  po czym z nową mocą odkrywać Stare Miasto.
(W soboty zamknięte) 

Jak tu trafić?
onesip coffee Haštalská 755 15, 110 00 Praha 1

5. Cacao Prague
Śniadanie. Tak, tak jest tutaj bardzo dobra kawa, jednak słowo klucz dla tego miejsca to ŚNIADANIE. Miska mango, kanapka – żytni chleb z awokado i łososiem, angielski standard czy bagel z jajkiem w koszulce. Wszystko pyszne. Podobno lody, też są godne polecenia, ale ich jeszcze nie próbowałam. Miejsce dobre na spotkanie ze znajomymi, randkę, przyjazny dla mam z dziećmi, latem czynny jest ogródek. Bliskość historycznego centrum Pragi sprawia czasem trudność ze zdobyciem stolika, dlatego warto go wcześniej zarezerwować. 

Jak tu trafić?
Cacao Prague V Celnici 1031/4, 110 00 Nové Město

Leave a Reply